Rádi tvoříme a zkoušíme nové věci. Tak proč to neumožnit i ostatním?


Toto byla hlavní myšlenka, která nás dovedla k pořádání workshopů. Při kreativním "řádení" jsme si totiž užili spoustu spoustu legrace, o kterou jsme se chtěli podělit i s ostatními.


Naším prvním workshopem byla dílnička na Vánočním jarmarku v Křenovicích u Brna roku 2016. Vzali jsme s sebou pár ručních vrtaček a hrnečků, vyvěsili cedulku, že si lidé mohou sami vyrýt svůj hrneček. Spousta dětí nikdy nic podobného nedělala a tak je to uchvátilo. Měli jsme plno a vrtačky se nezastavily. Odměnou za tenhle pokus byl skvělý pocit z radosti dětí, které si hrnečky odnesly domů a mohly jimi podarovat své blízké. To nám dodalo velkou energii na další akce.


Začali jsme jezdit na různé jarmarky i s naší dílničkou. Jednoho dne jsme obdrželi zprávu s nabídkou účasti na Dni řemesel v základní škole v Křenovicích. Dověděli se totiž, jaký úspěch měla naše dílnička na již zmíněném Vánočním jarmarku a tak chtěli dětem udělat radost. Pozvání jsme s velkou radostí přijali a těšili se, jaké to bude. Akce proběhla velmi dobře, organizace byla skvělá a děti nadšené. Ptaly se nás jestli přijedeme i na jarmark, aby si mohli donést vlastní obrázek, který by si chtěly vyrýt. Dnes již jezdíme do Křenovic každý rok. Tato akce nás také inspirovala k tomu, abychom naše workshopy pořádali i mimo jarmarky.


Na podzim roku 2018 se nám plán splnil a začali jsme pořádat pololetní kreativní workshopy ve Vyškově a Slavkově u Brna.


V prosinci 2018 jsme se poprvé účastnili i Festivalu Vánočních dárků v Brně na Zelném trhu. Tentokrát naše dílnička zaujala nejen děti a rodiče, ale i reportérku Brněnského deníku, která nás zmínila ve svém článku.

Kromě rytí do skla na jarmarcích se již účastníme i s dalšími dílničkami jako je malování na kameny, scrapbooking, výroba slizu a další.

Pokud Vás naše tvorba zaujala, rádi přijedeme i za Vámi.


Workshopy jsou jak pro děti, tak i pro dospělé a mohou být zaměřeny na různé druhy tvoření (např. se dřevem, se sklem, s papírem a mnoho dalších).

 

Kontaktujte nás!

kids-2985782_1920.jpg